Jak działa głosowanie?

Letnie spotkanie paralotniarskie na pojezierzu ełckim

Letnie spotkanie paralotniarskie na pojezierzu ełckim

Postprzez mikews » Wt kwi 09, 2013 10:02

Chciałbym w imieniu Mazurskiego Stowarzyszenia Lotniczego zaprosić wszystkich paralotniarzy napędowych i swobodnych na organizowaną przez nas razem z władzami gminy Stare Juchy w okolicach Ełku imprezę w dniach 12-14 lipca.
Nie nazywamy tego ani parapiknikiem ani inną wyszukaną nazwą. Władze nazwały to "Mazury z góry" i niech tak zostanie.
Robimy to pierwszy raz i zaznaczam, że nie jest naszym zamiarem rywalizowanie z kolegami z Orzysza. Ich imprezy już zyskały uznanie i renomę. Naszym lokalnym władzom spodobało się nasze latanie na tyle, że rzuciły temat i bardzo wspierają nas również finansowo w realizacji tego zadania.

O imprezie.
Chcemy przede wszystkim wspólnie spotkać się i polatać. W planach przede wszystkim oczywiście zawody :) ale przede wszystkim dla totalnych amatorów, którzy chcą spróbować jak to wygląda. Rozegramy następujące konkurencje: slalom między pylonami, szybko-wolno czyli tyczki, lądowanie na cel i zapewne zadanie nawigacyjne. Są to oczywiście zadania dla PPGantów i będą rozegrane w sobotę po południu. W dzień planujemy latanie swobodne w termice za wyciągarką.
Impreza ma pokazać nasze latanie też okolicznej wiejskiej ludności i dla nich mają być zorganizowane różne typowe festynowe atrakcje.
Pierwszych lotników zapraszamy już od piątku w godzinach wieczornych a żegnać się będziemy w niedzielę.
Przez cały czas trwania imprezy można oczywiście wykonywać loty krajoznawcze.
Chcemy też aby odwiedzili nas piloci motolotni i samolotów ultralekkich. Mamy nadzieję na zorganizowanie dla nich specjalnego, wydzielonego lądowiska.

Miejsce.
Dzięki uprzejmości miłośnika latania mamy udostępniony duży teren przy miejscowości Skomack Wielki w gminie Stare Juchy.
Niestety teren pozbawiony jest takich wygód jak hotel, ale za to miejsca na rozbicie namiotu, rozstawienie kampera jest mnóstwo :) Klimaty typowo biwakowe z sąsiedztwem jeziora, w którym można się będzie ochłodzić.

Opłaty.
BRAK :)

Wkrótce na naszej stronie zaczną pojawiać się informacje na temat naszej imprezy.

Jeśli chcecie spędzić na Mazurach ciekawy lotniczy weekend w terminie 12-14 lipca to serdecznie zapraszamy!

Maciej

http://mazurskiestowarzyszenielotnicze.pl

mikews
 
Posty: 7
Dołączył(a): Wt lis 06, 2012 21:18

Powrót do Wyjazdy / Szkolenia / Wydarzenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość